DÜZCE'DEN MECLİS HAMLESİ GELDİ, BOLUDAN HALA SES YOK!

Düzce CHP Milletvekili Talih Özcan'dan , hızlı tren için meclis hamlesi geldi. Ancak Bolu'dan konuyla ilgili hala haber alınamamış olması dikkatleri çekti

10.10.2023 - 11:48
Kaynak: Özel Haber

Düzce Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Talih Özcan, Ankara - İstanbul arasındaki süper hızlı tren projesinde Düzce'nin yer almasını savunarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'na mecliste seslendi. Ancak, Bolu'dan bu önemli meseleye dair henüz bir yanıt gelmedi.

Düzce ve Bolu, coğrafi konumları gereği Ankara ve İstanbul arasında stratejik bir rol oynuyor. Bu nedenle, bu iki şehrin bu büyük projelerde yer alması, bölgenin ekonomik kalkınmasına büyük katkı sağlayabilir. Özellikle sanayi ve turizm sektörleri bu durumdan olumlu etkilenebilir.

Geçtiğimiz günlerde Milletvekili Talih Özcan, mecliste hızlı tren konusunu gündeme getirdi. Bu projelerin Düzce ve Bolu üzerinden geçmesinin hem daha hızlı hem de daha güvenli bir ulaşımı mümkün kılacağını vurguladı. Ayrıca, bu yaklaşımın daha fazla yolcu kapasitesi ve ekonomik büyümeye daha fazla katkı anlamına geldiğine dikkat çekti.

Düzce'nin stratejik önemine de vurgu yapan Özcan, "Düzce, jeolojik konumu sayesinde Ankara ve İstanbul arasında kritik bir role sahip. Bu şehrin hızlı tren güzergahları ve otoyol projelerinde yer alması, bölgenin potansiyelini tam anlamıyla kullanmasını sağlayacaktır" dedi.

Ancak, Düzce bu önemli adımları atarken, Bolu'dan hala bir yanıt gelmemesi dikkat çekiyor. Bolulu vekillerin bu meseleye yaklaşımı ise kamuoyu tarafından merakla bekleniyor. CHP Bolu Milletvekili Türker Ateş'in bu konudaki görüşü ise henüz açıklığa kavuşmuş değil.


Editör: E. Ceren Deviren
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.