AKPARTİ İL BAŞKANLARI BUGÜN KIZILCIHAMAM’DA KAMPA GİRİYOR

AK Parti yerel seçim için vites yükseltiyor. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak mahallî idareler seçimleri için çalışmalar hızlandırıldı.

AKPARTİ İL BAŞKANLARI BUGÜN  KIZILCIHAMAM’DA KAMPA GİRİYOR
3.11.2023 - 09:49
Kaynak: Haber Merkezi

Kongre sürecini ‘değişim’ ile tamamlayan AK Parti cuma, cumartesi ve Pazar günü Kızılcahamam’da il başkanları ile kampa gidecek. Toplantının ana gündemi yerel seçim hazırlıkları olacak. Teşkilat İşleri Başkanlığınca hem il, hem de ülke genelinde nasıl bir çalışma yapılacağı masaya yatırılacak. 81 ilin problemleri ve beklentileri görüşülecek. Şehirlerden gelen raporlar Genel Merkez tarafından detaylı bir şekilde incelenecek, seçim beyannameleri şekillenecek. İl başkanlarına Cumhur İttifakı’nın prensipleri anlatılacak ve ittifakın ruhuna uygun hareket etmeleri istenecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılması planlanan toplantıda, daha çok teknik çalışmalar üzerine yoğunlaşılacak. Sonuçlar, Cumhur İttifakı ortağı MHP ile paylaşılacak. Öte yandan belediye başkan adayı olmak isteyen il başkanları üzerine de değerlendirme yapılacak. Aday olmak isteyen il başkanlarının genel merkezle istişare sonrası istifa etmeleri istenecek.

Hafta sonu kampa katılması beklenen Akparti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu'nun Düzce ile ilgili nasıl bir rapor hazırladığı, raporda hangi sorun ve beklentilerin yer aldığı merak ediliyor. Şengüloğlu'nun hazırladığı rapora göre Düzce'de seçim ve aday stratejisi de şekillenecek. Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda belirlenecek aday için bu raporun ne kadar önem taşıdığı düşünülüyor. Düzce'de halkın beklentilerini karşılayacak aday için raporun belirleyici olacağı da konuşuluyor.


Editör: N. Ölmez

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.