2024 YEREL SEÇİMLERİNİ SEZGİN AKTAŞ AKTARDI

Yaklaşan 2024 yerel seçimlerine birçok parti teşkilatı hazırlık yapmaya başladı. Hükümet ve muhalefet cephesinin adayları merak edilirken, Konuralp TV istihbarat ekibinin bir dizi kaynaktan yaptığı araştırmaların neticesini Konuralp TV Yazı işleri Müdürü Sezgin Aktaş açıkladı.

2024 YEREL SEÇİMLERİNİ SEZGİN AKTAŞ AKTARDI
9.08.2023 - 13:21
Kaynak: 6

2024 Yerel seçimlerine kalan süre azalırken birçok siyasi parti hazırlıklarını hızlandırdı. Partilerin yeni dönemde adaylarının kimler olacağı merak edilirken Konuralp TV istihbarat ekibi hükümet ve muhalefet cephesinin adaylarına dair bir takım veriye erişti.

Konuralp TV Yazı işleri Müdürü Sezgin Aktaş'ın açıkladığı bilgilere göre AK Parti’nin kaybettiği Büyük Şehir Belediyeleri geri almak için halk tarafından kabul görmüş ve sempati kazanmış adaylar çıkarması bekleniyor.

Aktaş, Konuralp TV’nin aldığı bilgiler doğrultusunda İstanbul için Cumhuriyet Halk Partisi’nin Erzincan Millet Vekili Mustafa Sarıgül’ü aday gösterme ihtimalinin yüksek oluşuna değinirken, Ak Parti bu seçimde kesinlikle kazanacak bir aday ile katılma planlanmasında olduğundan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın aday gösterileceği bilgisini aldığına değindi.

Ankara Büyük Şehir Belediyesini 2019 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi adayı Mansur Yavaş’a kaptıran Ak Parti 2024 yerel seçimlerine Ankara’yı almak istiyor. Aktaş, Erdoğan’nın Ankara’yı Hulusi Akar’a ya da Süleyman Soylu ’ya emanet etmesini beklendiğini söyledi.

Ak Parti, 2024 Yerel seçimlerinde benzer stratejiler kullanmaya devam edecek. Antalya için düşünülen aday, Mevlüt Çavuşoğlu olacağına değinirken, İzmir adaylığı için Murat Kurum olacağına değindi.

Aktaş, 2024 Yerel seçimlerine Ak Parti’nin Adana ve Mersin için aday çıkarmayıp MHP’nin çıkartacağı adaylara destek vereceğini aktardı.


Editör: A. Durmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Konuralp TV (www.duzcekonuralptv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ak Parti, Düzce, Akçakoca